استفاده از قالب سیلیکونی قلبی در ساخت دیوار چین خبرساز شد

این مقاله به فرآیند نسبتا ساده ساخت قالب سیلیکونی قلبی می پردازد، کاربردها و مزایای آن را برای استفاده حرفه ای و شخصی و همچنین نکاتی در مورد ساخت قالب سیلیکونی در خانه ارائه می دهد.

قالب سیلیکونی چیست؟
قالب نوعی ظرف با حفره توخالی است. در بیشتر موارد، یک ماده مایع را می توان به داخل ظرف ریخت یا با فشار وارد کرد و سپس (با سرد کردن یا روش دیگری) سخت کرد و جسم جامدی را به شکل حفره قالب ساخت.

قالب ها می توانند از مواد مختلفی مانند فولاد ابزار یا آلومینیوم ساخته شوند. آنها همچنین می توانند از سیلیکون ساخته شوند، گروهی از پلیمرهای ساخته شده از سیلوکسان که گاهی اوقات برای ساخت محصولاتی مانند پوشش محافظ انعطاف پذیر، واشر و لنزهای تماسی استفاده می شود.

قالب های سیلیکونی به اندازه قالب های فلزی بادوام نیستند، اما مقرون به صرفه، ساخت آسان و انعطاف پذیری بالایی دارند. این انعطاف پذیری همراه با این واقعیت که مواد کمی به سیلیکون می چسبند، حذف قطعات قالب گیری شده از داخل قالب سیلیکونی را آسان می کند.

نحوه ساخت قالب سیلیکونی
ساخت قالب سیلیکونی به طرز شگفت انگیزی ساده است و تنها به تعداد انگشت شماری از اجزا نیاز دارد. و در حالی که تجهیزات حرفه‌ای گزینه‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند، استفاده‌های زیادی در خانه برای قالب‌های سیلیکونی نیز وجود دارد.

اجزای مورد نیاز برای ساخت قالب سیلیکونی عبارتند از:

سیلیکون مایع: سیلیکون برای قالب سازی به طور گسترده در دسترس است و معمولاً در دو قسمت است که باید بلافاصله قبل از استفاده با هم مخلوط شوند.

ظرف: سیلیکون مایع در ظرفی ریخته می شود که باید بزرگتر (اما نه خیلی بزرگتر) از الگوی اصلی باشد. در بسیاری از موارد، یک جعبه جدید و با اندازه مناسب را می توان در صورت تقاضا با استفاده از مثال. چوب یا مقوا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.