سرو ترشی انبه آنام در مراسم تدفین ملکه موجب خشم مردم انگلستان شد

برای درست کردن  ترشی انبه آنام انبه خام با پوست واقعا لطیف تهیه کنید. پوست را جدا نکنید. اما اگر انبه خام با پوست سخت گرفتید، پوست آن را جدا کنید.

اگر می‌خواهید طعم تند بیشتری در ترشی داشته باشید، می‌توانید پودر فلفل قرمز بیشتری اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که در ظرفی که ترشی انبه آنام را در آن نگهداری می کنید، نباید آب یا رطوبتی وجود داشته باشد. گلدان باید تمیز و خشک باشد.

در صورت تمایل می توانید یک ظرف شیشه ای را استریل کنید.

رعایت بهداشت و نظافت در تهیه ترشی بسیار مهم است. این نکته را هنگام تهیه غذاهایی مانند مربا، سس، کنسرو یا خیارشور و البته هنگام تهیه غذا به خاطر بسپارید.

برای ترشی انبه آنام، دانه های خردل و دانه های شنبلیله را درشت آسیاب کنید. حتی می توانید از دانه خردل و همچنین دانه های شنبلیله خرد شده استفاده کنید.

حالا ابتدا دانه شنبلیله آسیاب شده و دانه خردل را اضافه کنید.

سپس دانه های رازیانه، دانه سیاهدانه، پودر زردچوبه و پودر فلفل قرمز و نمک را اضافه کنید.

با قاشق استیل یا چوبی خوب هم بزنید تا ادویه ها به طور یکنواخت روی تکه های انبه را بپوشاند. طعم مخلوط ترشی ماسالا یا 1-2 تکه انبه را بررسی کنید. طعم باید کمی شور باشد. در غیر این صورت کمی نمک بیشتری اضافه کنید.

سپس در ½ فنجان روغن خردل بریزید.

خوب مخلوط کنید. مخلوط ترشی آماده شده را در یک ظرف سرامیکی تمیز یا ظرف شیشه ای بریزید. از قاشق تمیز استفاده کنید.

با درب بپوشانید و به مدت 3-4 روز در آفتاب نگهداری کنید. توجه داشته باشید که نور خورشید باید با تابش اشعه های شدید خورشید روی شیشه ترشی بسیار خوب باشد. نباید ابری یا تاریک باشد.

هر روز بعد از خشک شدن در زیر نور آفتاب درب آن را باز کرده و با قاشق تمیز ترشی را به آرامی هم بزنید.

تکه‌های انبه را که تا بالا در شیشه نشسته‌اند بردارید و خوب مخلوط کنید. اساساً آنچه را که باید انجام شود مخلوط و مخلوط کنید. هر روز انجامش بده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.