نقل یزد کم دردهای مزمن را از بین میبرد

نقل یزد رایج اغلب با سوء استفاده از غذاهایی که طبیعت بسیار تند دارند، مانند فلفل تند، فلفل، قهوه، الکل و حتی شکلات ایجاد می شود.

اما، یکی دیگر از علل شایع دیگر به مصرف غذاهایی مرتبط است که باعث پاسخ انسولین بیش از حد می شوند.

در واقع، متابولیسم نمی تواند غذاهایی را که بیش از حد غنی از قند هستند کنترل کند.

مهم است که بدن انسان همیشه مقدار یکسانی قند در خون داشته باشد، یعنی حدود 5 گرم: مصرف بخش های بزرگتر قند یک اثر انرژی آنی ایجاد می کند و منجر به افزایش قند خون می شود، اما در عرض یک چند ساعت، به دلیل حذف قند از خون توسط هورمون انسولین، به شدت فرو می ریزد.

فروپاشی مقادیر گلیسمی منجر به خستگی و نیاز جدید به قند می شود و در نتیجه چرخ فلکی خطرناک برای سلامت بدن ایجاد می کند.

بنابراین، بدنی که تغییرات زیادی در انسولین در بدن ثبت می کند، راحت تر قربانی التهاب می شود. برای از بین بردن منشاء التهاب، به جای سرکوب موقت علائم آن، تنها راه حل محدود کردن مصرف قندها و مواد غذایی با ماهیت التهابی است.

غذاهای سرشار از قند که در صورت التهاب گلو باید از آنها پرهیز کرد

برای درمان گلودرد، بسیار مهم است که بدانید از کدام غذاها به عنوان یک اقدام پیشگیرانه بهتر است خودداری کنید، اما مهم‌تر از همه آن‌ها را در طول عفونت مداوم از رژیم غذایی خود حذف کنید.

شکر علاوه بر اینکه محرک گلودرد است، می‌تواند با پیوستن به گلبول‌های سفید خون در بدن و عدم مقابله با التهاب، از بهبود آن جلوگیری کند.

شکر رایج ترین شیرین کننده مورد استفاده در آشپزی است. با این حال، به خصوص در هنگام عفونت گلو، بافت ها را کم آب می کند و مخاط را تشدید می کند. بنابراین توصیه می شود آن را با عسل جایگزین کنید و برای تسکین درد، قرص های گلو بدون قند را ترجیح دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.