پارچه و رنگ آن تاثیر باورنکردنی بر مد دارند!

اگر به مد پایدار علاقه مند هستید، ممکن است بخواهید اهمیت پوشیدن پارچه های تولید شده و با منبع پایدار را در نظر بگیرید. حتی اگر یک برند مد لباس محلی بسازد، ضایعات پارچه را کاهش دهد و به کارگرانش دستمزد منصفانه بدهد، انتخاب پارچه آنها ممکن است مانع از آن شود که نتوانند خود را واقعاً پایدار بخوانند.

به همین دلیل است که ما امروز در مورد مواد پایدار می نویسیم تا طراحان و مصرف کنندگان بتوانند انتخاب های آگاهانه تری در مورد پارچه هایی که می خرند داشته باشند و به ما در رسیدن به اهداف توسعه پایدار کمک کنند. جهت اطلاع از قیمت پارچه جین ایرانی می توانید به سایت های معتبر مراجعه نمایید.

ما با توضیحی در مورد چگونگی تعریف پارچه پایدار شروع می کنیم، قبل از بحث در مورد اینکه کجا می توان تامین کنندگان پارچه پایدار را پیدا کرد و چگونه می توان گفت که آیا آنها قانونی هستند یا خیر. سپس در مورد برخی از ماندگارترین و کم‌دوام‌ترین پارچه‌ها بحث خواهیم کرد.

پارچه

پارچه پایدار را چگونه تعریف می کنید؟
ما می توانیم پارچه پایدار را به سه صورت تعریف کنیم. ابتدا باید بپرسیم که مواد از کجا آمده است.

آیا از برداشتن مواد خام، آسیب رساندن به کشاورزی و شیوه های کشاورزی، یا از یک حیوان ناشی می شود؟ یا اینکه مواد به طور پایدار رشد کرده یا بازیافت شده اند؟

ثانیاً، ما باید بدانیم که آیا مواد اولیه قبل از استفاده برای ساخت پارچه نیاز به پردازش دارند یا خیر. برخی از نمونه‌های پردازش پارچه پایدار شامل بافت، بافندگی یا استفاده از رنگ‌های غیر سمی است.

با این حال، بسیاری از پارچه ها نیاز به سفید کردن، رنگ آمیزی با رنگ های سرطان زا و پردازش شیمیایی دارند. یکی از نمونه های رایج دومی استفاده از فرمالدئید برای جلوگیری از چروک شدن پارچه است. قیمت پارچه مازراتی امروزه نسبتا بالاتر رفته است.

سومین موردی که باید در نظر گرفت، چشم انداز پایان عمر پارچه است به کجا ختم می شود، و آیا تأثیر منفی بر مردم یا کره زمین خواهد گذاشت؟ این مهم است زیرا بسیاری از پارچه های ناپایدار در سطل زباله قرار می گیرند و منسوجات 7.7 درصد از زباله های جامد شهری را در محل های دفن زباله تشکیل می دهند.

بنابراین، هنگام انتخاب پارچه، مهم است که در نظر داشته باشید که آیا سال‌ها دوام می‌آورد یا زمانی که دیگر نمی‌توان آن را پوشید.

در نهایت می‌توان آن را بازیافت یا کمپوست کرد. اگر یک تکه پارچه به روشی سازگار با محیط زیست تهیه و فرآوری شود و پتانسیلی فراتر از عملکرد آن به عنوان یک تکه لباس داشته باشد، پس آزمون را پشت سر گذاشته و می تواند یک انتخاب پایدار در نظر گرفته شود.

 • منابع:
  1. A guide to the 10 most sustainable fabrics
 • تبلیغات: 
  1. پارچه شنل قرمزی به حراج گذاشته شد!
  2. دستگیری سارقان پلی اتیلن در لب مرز ترکیه!!!
  3. زنی که با خوردن هلو انجیری بعد از 22 سال باردار شد
  4. جدید ترین قلم مو که با دادن ایده خودش نقاشی می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.